Αρχική σελίδα Εκπαιδευτικοί Σύλλογος Διδασκόντων

Σύλλογος Διδασκόντων

Ο Σύλλογος του 1ου Δημοτικού Αγίας Μαρίνας αποτελείται από 16 εκπαιδευτικούς ΠΕ70 , 1 καθηγήτρια Αγγλικών, 1 μουσικό, 1 καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής όλοι με οργανική θέση στο σχολείο ή μόνιμοι αποσπασμένοι. Στο σχολείο μας συμπληρώνουν επίσης ωράριο για τη σχολική χρονιά που διανύουμε 1 καθηγήτρια Αγγλικών, 1 καθηγήτρια πληροφορικής , 1 δάσκαλος ,και 1 γυμναστής .

Χαρακτηριστικό του Συλλόγου αποτελεί η συνεργασία κατά τάξεις των συναδέλφων και η αλληλεγγύη , για να προωθείται έργο ,αλλά και να υποστηρίζεται ο κάθε συνάδελφος .

Στο σχολείο μας την τρέχουσα σχολική χρονιά λειτουργούν τριπλά τμήματα για τις τάξεις Α,Β,Γ και διπλά για τις Δ,Ε,ΣΤ.

Υπογραμμίζεται ότι μέχρι πέρυσι το 1&2 σχολείο Αγίας Μαρίνας συλλειτουργούσαν και συστεγάζονταν. Εφέτος χωρίστηκαν και στο κτήριο που παρουσιάζουμε έμεινε το 1ο Δημοτικό σχολείο με 303 μαθητές.