Επανέναρξη σχολείου & πασχαλινές ευχές

Αγαπητοί γονείς

Μετά από τις τελευταίες ανακοινώσεις της Υπουργού Παιδείας στις 22-04-21 σχετικά με τον συνολικό προγραμματισμό συνέχισης και λήξης της φετινής σχολικής χρονιάς, σας ενημερώνουμε τα ακόλουθα:

1. Κατόπιν θετικής εισήγησης της Επιτροπής των Ειδικών, τη Δευτέρα 10 Μαΐου 2021 το κουδούνι θα χτυπήσει και πάλι σε Νηπιαγωγεία, Δημοτικά και Γυμνάσια.

2. Η προσέλευση των μαθητών στις τάξεις τους θα γίνεται με δωρεάν self-test 2 φορές την εβδομάδα, (πληροφορίες στο https://self-testing.gov.gr/) ενώ το ίδιο θα ισχύει για εκπαιδευτικούς, διοικητικό και βοηθητικό προσωπικό των σχολείων.

3. Το σχολικό έτος για τα Νηπιαγωγεία και τα Δημοτικά, παρατείνεται έως και την Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021.

Άνοιγμα δημοτικών και νηπιαγωγείων στις 11 Ιανουαρίου εισηγούνται οι  λοιμωξιολόγοι - 5W news

Ενόψει των Άγιων Ημερών του Πάσχα, ευχόμαστε σε όλους υγεία ψυχική και σωματική!!

Το Ανέσπερος Φως της Ανάστασης ας φωτίσει τις καρδιές όλων μας!!

14 από τις πιο ενδιαφέρουσες παραδόσεις του Πάσχα από όλο τον κόσμο | Study  Tours