Η τηλεκπαίδευση συνεχίζεται!!!

Αγαπητοί γονείς
Σύμφωνα με τις τελευταίες ανακοινώσεις της Γ. Γ. Πολιτικής Προστασία, κλειστές θα παραμείνουν οι σχολικές μονάδες σε ολόκληρη τη χώρα από την Τρίτη 16-03-2021 μέχρι τη Δευτέρα 29-03-2021.Τα μαθήματα θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται με τηλεκπαίδευση.
Όσον αφορά τη βαθμολογία του Β’ τριμήνου στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-21 ισχύει η Φ36/168674/Δ1/11-12-2020 (Β 5485) υπουργική απόφαση και όσα ορίζονται στην παράγραφο 6 του άρθρου 2 του ΠΔ 79/2017 (Α 109), σχετικά με τη βαθμολογία του Β’ τριμήνου του σχολικού έτους 2020-21 των μαθητών των δημοτικών σχολείων, που ισχύουν τα εξής:
α. Τα σχολεία που βρίσκονται σε αναστολή λειτουργίας προβαίνουν στις απαιτούμενες ενέργειες, ώστε να παραδίδονται οι έλεγχοι προόδου στους γονείς/κηδεμόνες μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
β. Οι εκπαιδευτικοί της Α’ και Β’ τάξης ενημερώνουν μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας ή μέσω τηλεδιάσκεψης τους γονείς/ κηδεμόνες των μαθητών/τριών για την πρόοδό τους. Ευχόμαστε σε όλους καλή δύναμη και καλή υγεία!!!
Σχολεία: Πώς θα γίνεται η τηλεκπαίδευση | Lykavitos.gr