Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα μας !!

hpim1604Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος των Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Μαρίνας σας καλωσορίζουν στον διαδικτυακό χώρο του σχολείου μας. Ξεναγηθείτε μέσω των μενού σε πρόσφατα νέα και χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν την καθημερινότητα μας. Θα βρείτε χρήσιμα έγγραφα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου μας, όπως και οπτικοακουστικό υλικό με διάφορες δραστηριότητες των παιδιών. Καλή σας πλοήγηση!!

Νέα - Ανακοινώσεις

Σημαιοφόροι και παραστάτες 2021-2022

Στην Αγία Μαρίνα , σήμερα Δευτέρα 11/10/2021 και ώρα 13:30 , συνήλθε σε Σύλλογο διιδασκόντων , το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου
μετά από αίτημα της Δ/ντριας του σχολείου για ανάδειξη των σημαιοφόρων και παραστατών για το χρονικό διάστημα έως 31 Ιανουαρίου και
από 1 /2 έως τη λήξη της σχολικής χρονιά.

Η Δ/ντρια παρουσίασε με βάση το δημοσιευμένο ΦΕΚ , τον τρόπο εκλογής των σημαιοφόρων,παραστατών και καταθετών Στεφάνου ακολούθως:

 

H Διαδικασία επιλογής σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνου στις περιπτώσεις που, λόγω ειδικών συνθηκών,

λειτουργούν σε οποιαδήποτε σχολική μονάδα τρία (3) τμήματα στη ΣΤ΄ τάξη, τότε πριν τη διαδικασία επιλογής σημαιοφόρων,

παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνων, διενεργείται κλήρωση από το Διευθυντή του σχολείου ή το νόμιμο αναπληρωτή του,

παρουσία του συλλόγου διδασκόντων και των ενδιαφερομένων μαθητών και συντάσσεται σχετικό πρακτικό, ως εξής:

1. Κλήρωση στο κάθε ένα από τα τρία (3) τμήματα χωριστά, ώστε να επιλεγούν αρχικά οι τρεις (3) αριστούχοι μαθητές (ένας από κάθε τμήμα

) και στη συνέχεια κλήρωση μεταξύ των τριών (3) αυτών μαθητών ώστε να επιλεγούν οι δύο (2) σημαιοφόροι, ένας για το χρονικό διάστημα

μέχρι 31 Ιανουαρίου και ο άλλος από 1η Φεβρουαρίου μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους. Ο τρίτος μαθητής που δεν κληρώνεται ορίζεται

παραστάτης στην πρώτη περίοδο. 2. Κλήρωση στο κάθε ένα από τα τρία (3) τμήματα χωριστά, ώστε να επιλεγούν από κάθε τμήμα τέσσερις (4)

αριστούχοι μαθητές και στη συνέχεια κλήρωση μεταξύ των δώδεκα (12) αυτών μαθητών, ώστε να επιλεγούν τέσσερις (4) παραστάτες και ένας (1)

υπεύθυνος κατάθεσης στεφάνου για το χρονικό διάστημα μέχρι 31 Ιανουαρίου και πέντε (5) παραστάτες και ένας (1) υπεύθυνος για το υπόλοιπο

χρονικό διάστημα της 25ης Μαρτίου έως τη λήξη της σχολικής χρονιάς.

 

Με βάση τα παραπάνω εκλέγονται από την ψηφοφορία

Σημαιοφόροι

Έως τις 31/1/2022 (Α' περίοδος):Χρήστος Κώττας ΣΤ1

Έως τις 21/6/2022 (Β' περίοδος) : Eλένη Αναγνωστάκη ΣΤ2

 

Παραστάτες για την Α' περίοδο

1 Βασιλική Χριστοφή (ως αριστούχος που δεν κληρώθηκε για σημαιοφόρος)ΣΤ3

2 Δημήτριος Κλάδος ΣΤ2

3 Χαράλαμπος Σαμόλης ΣΤ3

4 Ευτύχιος Κουλιέρης ΣΤ2

5 Μαριάνθη Κοιλάδη ΣΤ1

 

Παραστάτες για τη Β' περίοδο

1 Βασίλειος Στρατάκης ΣΤ2

2 Μαρία Μανουρά ΣΤ1

3 Μάριος Μαυρίδης ΣΤ2

4 Εμμανουήλ Καλλέργης ΣΤ3

5 Χαράλαμπος Τσικανδυλάκης ΣΤ3

 

Καταθέτες Στεφάνου

Α' περίοδος: Σωκράτης Νικολαίδης. Β' περίοδος: Θεοδοσία Χαιρέτη

 

Δόθηκαν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στις διαδικασίες και τονίστηκε η συγκέντρωση στο στόχο τους

αλλά και η υπέρβαση των δυσκολιών που πέτυχαν σε αντίξοες συνθήκες λόγω πανδημίας και επιβαλλόμενης τηλεκπαίδευσης.

 

 

 

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Παρακάτω παρουσιάζεται το εβδομαδιαίο πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαιδευσης. Προς το παρόν αφορά τις ημέρες Πέμπτη και Παρασκευή. Σε περίπτωση αλλαγών του προγράμματος, αυτό θα επικαιροποιηθεί. Επίσης, στο τέλος του προγράμματος υπάρχει σχετικός πίνακας με τον υπερσυνδέσμο του κάθε εκπαιδευτικού.

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Εξ αποστάσεως Εκπαίδευσης

Α1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Ξυλούρη/ Βουζανιδου)

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη)

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Δεξιότητες

(φιλιππίδης/Βουζανίδου)

Μαθηματικά

Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Γλώσσα

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Μαθηματικά

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Μελέτη

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Μελέτη

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Μαθηματικά

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

16:10-16:40

Αγγλικά

(Πετράκη)

Μελέτη

(Ξυλούρη/Βουζανίδου)

Μουσική

(Παπαδάκη/Βουζανίδου)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

ΤΠΕ

(Μιχελάκη/Φιλιππίδης/Βουζανίδου)

16:50-17:20

Εικαστικά

(Ζαμπούνη/Βουζανίδου)

Γυμναστική

Δεληδιαμαντή

Γυμανστική

Δεληδιαμαντή)

Θεατρ.Αγωγή

Φιλιππίδης/Βουζανίδου

Δεξιότητες

Φιλιππίδης/Βουζανίδου

 

Ξυλούρη/Βουζανίδου (e-class)

Ξυλούρη/Βουζανίδου (e-class)

Ξυλούρη /Βουζανίδου (e-class)

Ξυλούρη (e-class)

Ξυλούρη /Βουζανίδου(e-class)

Α2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

 

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης))

14:50- 15:20

Γλώσσα

Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

Γλώσσα

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης

Γλώσσα

Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης

Μαθηματικά

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

15:30- 16:00

Δεξιότητες

(Κωνσταντάκη/)

Μαθηματικά

(Κωνστραντάκη)

Μαθηματικά

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

Μελέτη

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

Μελέτη

(Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης)

16:10-16:40

Εικαστικά

Ζαμπούνη

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Μουσική

Παπαδάκη

Δεξιότητες (Φιλιππίδης)

16:

50-17:20

Αγγλικά

Πετράκη

 

Θεατρική Αγωγή

(Φιλιππίδης)

 

Αγγλικά (Πετράκη)

Δεξιότητες

Κωνσταντάκη

 

ΤΠΕ

Μιχελάκη

 

Κωνσταντάκη (e-class)

Κωνσταντάκη/Φιλιππίδης (e-class)

Κωνσταντάκη (e-class)

Κωνσταντάκη(e-class)

Κωνσταντάκη (e-class)

Α3

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Αγγλικά

Πετράκη

 

Εικαστικά

Ζαμπούνη

Γλώσσα

(Μελά)

                           ΤΠΕ

Μιχελάκη

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Μελά)

Γλώσσα

(Μελά)

Γλώσσα

(Μελά)

Γλώσσα

(Μελά)

Γλώσσα

(Μελά)

15:30- 16:00

Δεξιότητες

(Μελά)

Μαθηματικά

(Μελά)

Μαθηματικά

(Μελά)

Μουσική

Παπαδάκη

Γλώσσα

(Μελά)

16:10-16:40

Μαθηματικά

(Μελά)

Μελέτη

(Μελά)

Αγγλικά (Πετράκη)

Μαθηματικά

(Μελά)

Μελέτη

(Μελά)

16:

50-17:20

Μελέτη

(Μελά)

Θεατρική Αγωγή

(Φιλιππίδης)

 

Μελέτη (Μελά)

Δεξιότητες

(Πετράκη)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

 

Μελά (e-class)

Μελά (e-class)

Μελά (e-class)

(Μελά/ Φιλιππίδης) e-class)

Μελά (e-class)

Β1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη)

Αγγλικά

(Πετράκη)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Αγγλικά

(Πετράκη)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Αγγλικά

(Πετράκη)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη)

16:10-16:40

Θεατρική Αγωγή

(Σπυριδάκης)

Μαθηματικά

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Μαθηματικά

(Σπυριδάκη)

Θεατρική Αγωγή

(Σπυριδάκης)

Γλώσσα

(Σπυριδάκη)

16:50-17:20

Δεξιότητες

(Σπυριδάκης)

Μελέτη

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης)

Μελέτη

(Σπυριδάκη)

Μαθηματικά

(Σπυριδάκη)

Μελέτη

(Σπυριδάκη)

 

(Σπυριδάκη) (e-class)

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης) (e-class)

(Σπυριδάκη/Σπυριδάκης) (e-class)

(Σπυριδάκη) (e-class)

(Σπυριδάκη) (e-class)

Β2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Μελέτη

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Αγγλικά

(Πετράκη)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη/ Σπυριδάκης)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Θεατρ. Αγωγή

(Σπυριδάκης/Γιοβανή))

Αγγλικά

(Πετράκη))

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/ Σπυριδάκης)

Γλώσσα

(Πιτσαλίδο/Σπυριδάκης)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Μαθηματικά

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Μουσική

(Παπαδάκη)

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή/Σπυριδάκης)

16:10-16:40

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Μαθηματικά

(Πιτσαλίδου)

Μαθηματικά

(Πιτσαλίδου Σπυριδάκης)

16:50-17:20

Μελέτη

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Γλώσσα

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Μαθηματικά

(Πιτσαλίδου/Γιοβανή)

Δεξιότητες

(Σπυριδάκης)

Μελέτη

(Πιτσαλίδου/Σπυριδάκης)

 

Πιτσαλίδου/Σπυριδάκης (e-class)

 

Πιτσαλίδου/Γιοβανή (e-class)

Πιτσαλίδου/Γιοβανή (e-class)

Πιτσαλίδου/Σπυριδάκης (e-class)

Πιτσαλίδου/Σπυριδάκης (e-class)

Γ1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

Μαθηματικά

(Δαφνομήλη)

Ιστορία

(Δαφνομήλη)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Δαφνομήλη)

Μαθηματικά

(Δαφνομήλη)

Δεξιότητες

(Δαφνομήλη)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

 

Γλώσσα

(Δαφνομήλη)

16:10-16:40

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Μελέτη

(Συραγώ)

Θεατρική Αγωγή

(Σπυριδάκης)

Μαθηματικά

(Δαφνομήλη)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

16:50-17:20

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Μελέτη

(Συραγώ)

Αγγλικά

(Ουστομανωλάκη)

Μουσική

(Παπαδάκη)

Θρησκευτικά

(Δαφνομήλη)

 

Δαφνομήλη (e-class)

Δαφνομήλη (e-class)

Δαφνομήλη (e-class)

Δαφνομήλη (e-class)

Δαφνομήλη (e-class)

Γ2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Τζίτζικα)

Γλώσσα

(Τζίτζικα)

Γλώσσα

(Τζίτζικα)

Θρησκευτικά

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

Γλώσσα

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

14:50- 15:20

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Μαθηματικά

(Τζίτζικα)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Μαθηματικά

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

Ιστορία

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

15:30- 16:00

Ιστορία

(Τζίτζικα)

Μελέτη

(Τζίτζικα)

Μαθηματικά

(Τζίτζικα)

Μελέτη

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

                         ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

16:10-16:40

Μαθηματικά

(Τζίτζικα)

Δεξιότητες

(Φιλιππίδης)

Αγγλικά

(Ουστομανωλάκη)

Αγγλικά

(Ουστομανωλάκη)

Μουσική

(Παπαδάκη)

16:50-17:20

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Δεξιότητες

(Φιλιππίδης)

Μελέτη

(Τζίτζικα)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Μελέτη

(Τζίτζικα/Γιοβανή)

 

Τζίτζικα (e-class)

Τζίτζικα/ Γιοβανή (e-class)

Τζίτζικα/ Γιοβανή (e-class)

Τζίτζικα/ Γιοβανή (e-class)

Τζίτζικα/ Γιοβανή (e-class)

Δ1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

 

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

14:50- 15:20

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

Μαθηματικά

(Ντρέντσιου)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Ντρέντσιου)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Δεξιότητες

(Ντρέντσιου)

16:10-16:40

Ιστορία

(Ντρέντσιου)

Μελέτη

(Ντρέντσιου)

Ιστορία

(Ντρέντσιου)

Μαθηματικά

(Ντρέντσιου)

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

16:50-17:20

Γλώσσα

(Ντρέντσιου)

Μαθηματικά

(Ντρέντσιου)

Μελέτη

(Ντρέντσιου)

 

Θρησκευτικά

(Ντρέντσιου)

Μουσική

(Παπαδάκη)

 

Ντρέντσιου ( e-class)

Ντρέντσιου ( e-class)

Ντρέντσιου ( e-class)

Ντρέντσιου ( e-class)

 

Δ2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Μελέτη

(Συραγώ)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Μουσική

(Παπαδάκη)

Γλώσσα

(Λακιού)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Λακιού)

Μελέτη

(Συραγώ)

Μαθηματικά

(Λακιού)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

 

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Λακιού)

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Ιστορία

(Λακιού)

Ιστορία

(Λακιού)

Γλώσσα

(Λακιού)

16:10-16:40

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

Γλώσσα

(Λακιού)

Θρησκευτικά

(Λακιού)

Γλώσσα

(Λακιού)

Δεξιότητες

(Λακιού)

16:50-17:20

Γλώσσα

(Λακιού)

Μαθηματικά

(Λακιού)

Θεατρική Αγωγή

(Σπυριδάκης)

Μαθηματικά

(Λακιού)

Δεξιότητες

(Λακιού)

 

Λακιού ( e-class)

Λακιού ( e-class)

Λακιού ( e-class)

Λακιού ( e-class)

 

Ε1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Μαθηματικά

(Σκαλιδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

14:50- 15:20

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Μουσική

(Παπαδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

15:30- 16:00

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Φυσική

(Σκαλιδάκη)

Γερμανικά/ Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

Γεωγραφία

(Σκαλιδάκη)

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

16:10-16:40

Μαθηματικά

(Σκαλιδάκη)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Γερμανικά/ Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

Θρησκευτικά

(Δασκαλάκη)

Γεωγραφία

(Σκαλιδάκη)

16:50-17:20

Φυσική

(Σκαλιδάκη)

Μαθηματικά

(Σκαλιδάκη)

Μαθηματικά

(Σκαλιδάκη)

Γλώσσα

(Σκαλιδάκη)

Ιστορία

(Σκαλιδάκη)

 

Σκαλιδάκη (e-class)

Σκαλιδάκη (e-class)

Σκαλιδάκη (e-class)

Σκαλιδάκη (e-class)

Σκαλιδάκη (e-class)

Ε2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

Μαθηματικά

(Γκιμπιρίτη)

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

 

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

Μαθηματικά

(Γκιμπιρίτη)

Μαθηματικά

(Γκιμπιρίτη)

ΚΠΑ

(Γκιμπιρίτη)

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Γκιμπιρίτη)

Φυσική

(Γκιμπιρίτη)

Γερμανικά/ Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

Φυσική

(Γκιμπιρίτη)

Γλώσσα

(Γκιμπιρίτη)

16:10-16:40

Ιστορία

(Γκιμπιρίτη)

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Γερμανικά/ Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

Γεωγραφία

(Γκιμπιρίτη)

Θρησκευτικά

(Γκιμπιρίτη)

16:50-17:20

Γυμναστική

(Δεληδιαμαντή)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

Δεξιότητες

(Γκιμπιρίτη)

 

(Γκιμπιρίτη) (e-class)

(Γκιμπιρίτη) (e-class)

Γκιμπιρίτη (e-class)

Γκιμπιρίτη (e-class)

Γκιμπιρίτη (e-class)

Στ1

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Αγγλικά

(Πετράκη)

ΤΠΕ

(Μιχελάκη/ Σαρήπαπας)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου/Κλαδάς)

Γλώσσα

(Σαρήπαπας)

Ιστορία

(Συραγώ/ Σαρήπαπας)

14:50- 15:20

Γλώσσα

(Σαρήπαπας)

Γλώσσα

(Σαρήπαπας)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου/Κλαδάς)

Μαθηματικά

(Σαρήπαπας)

Μουσική

(Παπαδάκη)

15:30- 16:00

Μαθηματικά

(Σαρήπαπας)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη/ Σαρήπαπας)

Γλώσσα

(Σαρήπαπας)

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

Γεωγραφία

(Σαρήπαπας)

16:10-16:40

Φυσική

(Σαρήπαπας)

Μαθηματικά

(Σαρήπαπας)

Μαθηματικά

(Σαρήπαπας)

Γλώσσα

(Σαρήπαπας)

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

16:50-17:20

Δεξιότητες

(Σαρήπαπας)

Γεωγραφία

(Σαρήπαπας)

ΚΠΑ

(Σαρήπαπας))

Αγγλικά

(Πετράκη/ Σαρήπαπας)

Αγγλικά

(Πετράκη)

 

Σαρήπαπας (e-class)

Σαρήπαπας (e-class)

Σαρήπαπας (e-class)

Σαρήπαπας (e-class)

Σαρήπαπας (e-class)

Στ2

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γλώσσα

(Σκανδαλάκη/Αεράκη)

Μαθηματικά

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

 

Γλώσσα

(Σκανδαλάκη Αεράκη /)

Φυσική

(Σκανδαλάκη)

14:50- 15:20

Αγγλικά

(Πετράκη)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου)

Γλώσσα

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Μαθηματικά

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

15:30- 16:00

ΤΠΕ

(Μιχελάκη)

Γεωγραφία

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Γλώσσα

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

 

Φυσική

(Σκανδαλάκη)

Γλώσσα

(Σκανδαλάκη Αεράκη)

16:10-16:40

Μαθηματικά

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Φυσική

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

θρησκευτικά

(Σκανδαλάκη)

Μαθηματικά

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Αγγλικά

(Πετράκη)

 

16:50-17:20

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

 

ΚΠΑ

(Σκανδαλάκη)

Ιστορία

(Σκανδαλάκη/ Αεράκη)

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

Ιστορία

(Σκανδαλάκη)

 

Σκανδαλάκη(e-class)

Σκανδαλάκη(e-class)

Σκανδαλάκη (e-class)

 

 

Στ3

Ώρες

Δευτέρα

Τρίτη

Τετάρτη

Πέμπτη

Παρασκευή

14:10-14:40

Γυμναστική

(Αναστασιάδης)

Εικαστικά

(Ζαμπούνη)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου/Ζωγραφάκη)

 

Γλώσσα

(Μανουσάκης)

Μουσική

(Παπαδάκη)

14:50- 15:20

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

ΤΠΕ

(Μιχελάκη/ Αεράκη)

Γερμανικά/Γαλλικά

Κοντοσιώζου/Ταβερναράκη/

Αργυροπούλου/Ζωγραφάκη)

 

Γλώσσα

(Μανουσάκης)

Γεωγραφία

(Μανουσάκης)

15:30- 16:00

Γλώσσα

(Μανουσάκης/ Αεράκη )

 

Αγγλικά

(Ουσταμανωλάκη)

 

Γλώσσα

(Μανουσάκης/ Αεράκη)

Μαθηματικά

(Μανουσάκης)

ΚΠΑ/Θρησκευτικά

(Μανουσάκης)

16:10-16:40

Μαθηματικά

(Μανουσάκης)

Φυσική

(Μανουσάκης)

Γλώσσα

(Μανουσάκης /Αεράκη )

Φυσική

(Μανουσάκης/ Αεράκη)

Γλώσσα

(Μανουσάκης Αεράκη)

16:50-17:20

Ιστορία

(Μανουσάκης Αεράκη )

Ιστορία

(Μανουσάκης Αεράκη)

Μαθηματικά

(Μανουσάκης)

Δεξιότητες

(Μανουσάκης)

Γλώσσα

(Μανουσάκης Αεράκη)

 

Μανουσάκης/ Αεράκη (e-class)

 

Μανουσάκης Αεράκη (e-class)

Μανουσάκης Αεράκη (e-class)

Μανουσάκης (e-class)

Μανουσάκης (e-class)

Πίνακας Εκπαιδευτικών:

ΤΑΞΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

WEBEX LINK

A1

ΞΥΛΟΥΡΗ ΑΘΗΝΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/axylouri

A2

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/garkonstan

A3

ΜΕΛΑ ΕΛΕΝΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/elenimela

B1

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/kaspyrida

B2

ΠΙΤΣΑΛΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/apitsalid

Γ1

ΔΑΦΝΟΜΗΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/adafnomili

Γ2

ΤΖΙΤΖΙΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/atzitzika

Δ1

ΝΤΡΕΝΤΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/ntreeleni

Δ2

ΛΑΚΙΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/viktlakiou

Ε1

ΣΚΑΛΙΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/sskalidaki

Ε2

ΓΚΙΜΠΙΡΙΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/gevanthi

ΣΤ1

ΣΑΡΗΠΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

https://minedu-primary2.webex.com/meet/ksaripapas

ΣΤ2

ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΧΑΡΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/cskandal

ΣΤ3

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

https://minedu-primary.webex.com/meet/gmanous

ΟΛΟΗΜΕΡΟ Α

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

https://minedu-primary.webex.com/meet/giofil

ΟΛΟΗΜΕΡΟ Β

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

https://minedu-primary.webex.com/meet/gspyridaki

ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΧΟΡΤΑΡΙΑ ΣΥΡΑΓΩ

https://minedu-primary.webex.com/meet/schorta

     

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

WEBEX LINK

ΑΓΓΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/mpetr

ΑΓΓΛΙΚΑ

ΟΥΣΤΑΜΑΝΩΛΑΚΗ ΖΑΦΕΙΡΩ

https://minedu-primary.webex.com/meet/zaoustaman

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΔΕΛΗΔΙΑΜΑΝΤΗ ΝΙΚΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/delinicki

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ

https://minedu-primary.webex.com/meet/kosanastas

ΜΟΥΣΙΚΗ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/fifikapapa

ΤΠΕ

ΜΙΧΕΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/gmichelaki

ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ

ΖΑΜΠΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ

https://minedu-primary.webex.com/meet/ezampouni

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/kargyro

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/mtaverna

ΓΑΛΛΙΚΑ

ΚΟΝΤΟΣΙΩΖΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

https://minedu-primary.webex.com/meet/ekontosioz

     

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ

ΑΕΡΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤ1, ΣΤ2

https://minedu-primary.webex.com/meet/eaeraki 

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ

ΒΟΥΖΑΝΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Α1

https://minedu-primary.webex.com/meet/yiotavou

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ

ΓΙΟΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ Β, Δ

https://minedu-primary.webex.com/meet/mgiovani

ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ

ΛΙΛΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

https://minedu-primary.webex.com/meet/valilits

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στόχος μας η κατανόηση από τους μαθητές του ιδιαίτερου μηνύματος της ημέρας για την αξία και τα ιδεώδη του αθλητισμού αλλά και η βιωματική τους ενασχόληση με αυτά.

Αναλυτικά πραγματοποιήθηκαν στη διάρκεια της ημέρα οι ακόλουθες δράσεις: ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 2021 οι μαθητές της Α τάξης παίρνουν μέρος σε δράσεις με αφορμή την ημέρα του σχολικού αθλητισμού. Αφού έχουν χωριστεί σε ομάδες των τεσσάρων ατόμων ανα τμήμα  η κάθε ομάδα επιλέγει τα αθλήματα που τους αρέσουν. Ακολουθεί συζήτηση με τα διάφορα αθλήματα

Οι μαθητές διατυπώνουν τις απόψεις τους και στη συνέχεια   καλούνται να ζωγραφίσουν το αγαπημένο τους άθλημα Στην συνέχεια δημιουργείται το κολλάζ των αθλημάτων . Έπειτα προβάλλεται βίντεο από το διαδίκτυο που αναφέρεται στα αθλήματα μέσα από παιχνίδια .Τα παιχνίδια που πραγματοποιήθηκαν, κυρίως παραδοσιακά, είναι τα ακόλουθα :

“ Τυφλόμυγα, Κορόιδο, Αλάτι ψιλό, αλάτι χοντρό, Μαντηλάκι»

Ο τροχός της γυμναστικής(wordwall.net)

 

Ασκούμαι σημαίνει (wordwall.net)

Τα παιχνίδια που πραγματοποιήθηκαν στην αυλή είναι κυρίως παραδοσιακά

“ Τυφλόμυγα, Κορόιδο, Αλάτι ψιλό, αλάτι χοντρό, Μαντηλάκι»

 

Β’ ΤΑΞΗ

Στα πλαίσια της ημέρας για τον σχολικό αθλητισμό η Β’ τάξη θα μιλήσει για τα αθλήματα και στη συνέχεια τα παιδιά θα ζωγραφίσουν το άθλημα που τους αρέσει. Με τις ζωγραφιές των παιδιών θα κάνουμε ένα κολάζ. Θα παρακολουθήσουν και σχετικό βίντεο για την ιστορία και την χρησιμότητα της άθλησης.

Προάγουμε την ανάγκη άθλησης στην καθημερινότητα μας: τρέξιμο, περπάτημα, σχοινακι, χορός, γυμναστική στο σπίτι, γνωριμία με τη Φύση.

Γ’ ΤΑΞΗ

  Στην αυλή φτιάχνουμε κύκλο σε αποστάσεις κ παίζουμε παιχνίδια του τύπου ασκήσεις δυναμικότητας έκφρασης και αλληλεγγύης με τα μέλη του σώματός μας σε διαρκή κατευθυνόμενη κίνηση και αντίστοιχα παραγγέλματα

 Φτιάχνουμε αφίσα αφού συζητήσουμε για τις αξίες του αθλητισμού του τύπου σεβόμαστε ο ένας τον άλλο, γενικά περιεχομένου που προάγουν διαφορετικότητα και τον σεβασμό μεταξύ των παιδιών.

Στόχος της ημέρας ήταν η απόκτηση στάσεων συνεργασίας, ομαδικότητας και ψυχικής ενδυνάμωσης των μαθητών

Δ’ ΤΑΞΗ

. Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, τα τμήματα της Γ& Δ’ δημοτικού του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Μαρίνας προέβησαν στην οργάνωση και υλοποίηση αθλητικών δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων με κοινό σύνθημα για το έτος 2021: <<Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά>>.

Στόχοι των δράσεων, που οργανώθηκαν, είναι:

  1. vΗ προώθηση της δημιουργικότητας μέσω του αθλητισμού,
  2. vΗ προαγωγή της υγείας και της ευεξίας,
  3. vΗ ενθάρρυνση της κοινωνικής ενσωμάτωσης και της ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων.

Είναι σημαντικό οι μαθητές και οι μαθήτριες να αποκομίσουν απ’ αυτές τις δράσεις τα ιδιαίτερα στοιχεία της ευρύτερης παιδείας, που ο αθλητισμός μπορεί να προσφέρει, μέσω της συμμετοχής, της προσπάθειας, του συναγωνισμού και της προσωπικής υπέρβασης.

 

Δράσεις – δραστηριότητες

  1. 1.Προβολή ενός μικρού βίντεο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, στο οποίο περιγράφεται η ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων αρχαίων και σύγχρονων, μέσα από μία νέα οπτική. Ανάκτηση από:

https://www.youtube.com/watch?v=iQiuJWKxJ7Q&;t=110s

  1. 2.Κατασκευή σε χαρτόνι των Ολυμπιακών κύκλων. Οι κύκλοι είναι πέντε συμπλεκόμενοι μεταξύ τους χρωμάτων μπλε, κίτρινου, μαύρου, πράσινου και κόκκινου, τα οποία εκπροσωπούν τις πέντε ηπείρους.
  2. 3.Κατασκευή κότινου (στεφάνι ελιάς) από τον κάθε μαθητή.

 

ΤΑΞΗ Ε’ & ΣΤ’

 Οι μαθητές γνωρίζουν σήμερα την ιστορία του αθλητισμού και συγκεκριμένα των Ολυμπιακών  Αγώνων. Συγχρόνως συζητάμε για την ευεξία και την υγεία που μας προσφέρει η ενασχόλησή  μας με τα αθλήματα. 

   Ακολουθεί αναφορά Παραολυμπιακούς αγώνες ,τους οποίους θα τους συνδέσουμε με το εργαστήριο δεξιοτήτων που έχουμε αναλάβει, σχετικά με τα στερεότυπα και τον ρατσισμό  στον αθλητισμό. Κατόπιν ,τα παιδιά θα παρακολουθήσουν στον προτζέκτορα την ταινία «Yes I can»,η οποία στοχεύει στην ενθάρρυνση της κοινωνικής ενσωμάτωσης. 

     Τέλος ,τα παιδιά δημιούργησαν αφίσες, γράφοντας πάνω μηνύματα και ζωγραφίζοντας εικόνες σχετικές

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ κατά τάξεις

 

Στη Δ’ τάξη έγινε αναφορά στην ενασχόληση με τον Αθλητισμό και η διαφοροποίησή του από τον Πρωταθλητισμό

Αναφέρθηκαν οι γενικότεροι κανονισμοί στα Αθλήματα του Ποδοσφαίρου της Κολύμβησης του Στίβου και της Ενόργανης

Η Στ Δημοτικού ασχολήθηκε με Μπάσκετ , στην αυλή , ενώ έγινε αναφορά στους κανονισμούς του Χάντμπολ και τα διάφορα Μαχητικά Αθλήματα, όπως για παράδειγμα την Πάλη και το Ταεκβοντό

Στη Μουσική ακούστηκε και έγινε αναφορά στο συνθέτη του Ολυμπιακού Ύμνου Σπυρίδωνα Σαμαρά , και το στιχουργό Κωστή Παλαμά και ακούστηκε ο ύμνος .

ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΗΡΑΝ ΕΠΑΙΝΟ ΠΡΟΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

 

1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ               ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

 

 

 

 

Απονέμεται σε σένα …………………………………………....... για την συμμετοχή σου

Το παραπάνω πρακτικό υπογράφεται από το Σύλλογο διδασκόντων ακολούθως ¨

 

 

                                       H Δ/ΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

 

                                           ΣΥΡΑΓΩ ΧΟΡΤΑΡΙΑ

 

Καλή σχολική χρονιά! Καλωσόρισμα!


ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ –ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-2022 ,ευχόμαστε ολόψυχα , η χρονιά αυτή να κυλίσει , να ευδοκιμήσει και να δώσει καρπούς. ..Υγεία, χαρά, φιλία, παιδεία και μόρφωση ή όπως λέει κι ο Παλαμάς..

Λιτά χτίστε τα , απλόχωρα μεγάλα, γερά θεμελιωμένα από της χώρας ακάθαρτης , πολύβουης , αρρωστιάρας , μακριά μακριά, τ ανήλιαγα σοκάκια , Τα σχολειά χτίστε.

Ήρθαν τα παιδιά μας ξανά με όνειρα , με ελπίδα, με μάτια χαμογελαστά , κι εμείς οι φύλακες των χαμόγελών τους , είμαστε εδώ με επίγνωση του χρέους μας , με ανοιχτή ψυχή να τα καλωσορίσουμε.

Επιθυμία μας και στόχος να κυλίσει απρόσκοπτα η χρονιά και τα παιδιά μας μεγαλύτερα και μικρότερα να μη στερηθούν ν, την άμεση φυσική επαφή με το χώρο αυτό. Το χώρο με την ιδιαίτερη ενέργεια και δυναμική . Να μη χάσουν το δικαίωμα να έρχονται στο σχολείο.

Δίπλα μας ο Σύλλογος γονέων , με την συνεχή παρουσία του και αξιόλογη συμβολή , αρωγός και συμπαραστάτης. Η τοπική κοινότητα με τον εκπρόσωπό της Παρασύρη Βαγγέλη , έναν νέο άνθρωπο που αφουγκράζεται και σπεύδει να υποστηρίξει.

Οι Σύλλογοι «Μαλβαζία» και «Πολιτιστικός σύλλογος» Αγίας Μαρίνας ,με την παράδοση της προσφοράς και την άξια πορεία τους , την τόσο αναγκαία στον τόπο αυτό και βέβαια ιδιαίτερα στα παιδιά μας.

Ο Δήμος με τους ευαισθητοποιημένους δουλευτές του.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την ομάδα των Χρύσα Λυρώνη (αντιδήμαρχο Παιδείας), Σκουλούδη Μενέλαο (Πρόεδρο Σχολικής Επιτροπής) κα Ζερβού ( Αντιδήμαρχο κοινωνικής πολιτικής) και βέβαια το Δήμαρχο Μποκέα Μενέλαο , που φρόντισαν ώστε:

Nα έχει ενταχθεί το σχολείο μας σε δύο προγράμματα ενεργειακής αναβάθμισης , διεκπεραιώνοντας τις γραφειοκρατικές και άλλες ελλείψεις του παρελθόντος.

Να γίνει αναβάθμιση στο παρεχόμενο δίκτυο για την καλύτερη εξυπηρέτηση της ψηφιακής μάθησης.

Να αναστηλωθούν, οι λυόμενες αίθουσες και να γίνουν άρτιες με μόνωση ,υποστύλωση και ότι άλλο χρειάστηκε.

Να βαφτεί ο εξωτερικός χώρος.

Να τοποθετηθεί και δεύτερη καθαρίστρια , καλύπτοντας με περισσή ευθύνη τις ανάγκες του σχολείου μας ώστε η καθαριότητα και η ασφάλεια να δημιουργούν το κατάλληλο περιβάλλον υποστήριξης της μάθησης και μόρφωσης των παιδιών μας.

Όλα τα παραπάνω αποτελούσαν αιτήματα της σχολικής μονάδας αλλά και του Συλλόγου γονέων και πλέον αισίως φτάνουν στην επίλυσή τους .

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί τμημάτων 2021-2022

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ 2021-2022

Α1     ΞΥΛΟΥΡΗ  ΑΘΗΝΑ

Α2       ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ   ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

Α3     ΜΕΛΑ   ΕΛΕΝΗ

Β1     ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

Β2     ΠΙΤΣΑΛΙΔΟΥ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Γ1     ΔΑΦΝΟΜΗΛΗ   ΑΝΤΩΝΙΑ

Γ2       ΤΖΙΤΖΙΚΑ   ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Δ1      ΝΤΡΕΝΤΣΙΟΥ   ΕΛΕΝΗ

Δ2       ΛΑΚΙΟΥ     ΒΙΚΤΩΡΙΑ

Ε1       ΣΚΑΛΙΔΑΚΗ   ΣΟΦΙΑ

Ε2     ΓΚΙΜΠΙΡΙΤΗ   ΕΥΑΝΘΙΑ

ΣΤ1     ΣΑΡΗΠΑΠΑΣ   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤ2     ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΧΑΡΑ

ΣΤ3     ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΓΓΛΙΚΑ

ΟΥΣΤΑΜΑΝΩΛΑΚΗ ΖΑΦΕΙΡΩ (Γ1, Γ2, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2, ΣΤ3)

ΠΕΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (A1, A2, A3, B1, B2, ΣΤ1, ΣΤ2)

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗ   ΜΑΡΙΑ

ΓΑΛΛΙΚΑ

ΚΟΝΤΟΣΙΩΖΙΟΥ   ΕΛΠΙΔΑ

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

ΔΕΛΗΔΙΑΜΑΝΤΗ  ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ

ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ

ΖΑΜΠΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ

ΜΟΥΣΙΚΗ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ  ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

ΜΙΧΕΛΑΚΗ   ΓΕΩΡΓΙΑ

ΟΛΟΗΜΕΡΟ

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ   ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ (7:15- 8:00)

ΔΕΥΤΕΡΑ : ΣΚΑΛΙΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ - ΔΑΦΝΟΜΗΛΗ   ΑΝΤΩΝΙΑ

ΤΡΙΤΗ : ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ – ΠΕΤΡΑΚΗ   ΜΑΡΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ: ΠΙΤΣΑΛΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

ΠΕΜΠΤΗ : ΠΙΤΣΑΛΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – TZITZIKA ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : TZITZIKA ΑΓΓΕΛΙΚΗ – ΣΑΡΗΠΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Περισσότερα Άρθρα...